Jak stawiać ścianki działowe?

Chcesz podzielić przestrzeń w magazynie, na hali produkcyjnej lub w zakładzie pracy? Nie ma lepszego sposobu niż postawienie ścianek działowych, dzięki którym wygospodarujesz odpowiednią ilość miejsca. To właśnie one pozwalają stworzyć boksy dla pracowników, oddzielić toalety albo przygotować specjalne obszary dla maszyn. W artykule dokładnie wyjaśniamy, jak stawiać ścianki działowe tanio i szybko!

Jak postawić ścianki działowe?

Czy magazyn lub hala kojarzą Ci się z otwartą przestrzenią? I słusznie! Jednak zauważ, że praktycznie w każdym takim miejscu znajdują się też praktyczne ścianki działowe. Ograniczają dostęp do poszczególnych obszarów, oddzielają pomieszczenia, chronią sprzęt i maszyny… ich zastosowań jest mnóstwo.

Ścianki działowe powstają z różnych materiałów na przykład karton gipsu lub betonu komórkowego. Co więcej, bez problemu umieścisz w nich drzwi. To zatem kilka razy tańsza alternatywa dla tradycyjnych ścian. Poza tym buduje się je znacznie szybciej i wygodniej. Brzmi zachęcająco, prawda?

Jak postawić ściankę działową na panelach?

Wiele osób zastanawia się, czy ściankę działową można postawić na panelach. Od razu odpowiadamy na to pytanie – nie, ponieważ musi ona spoczywać na stabilnym podłożu. Deski, parkiet lub panele podłogowe nie nadają się jako podkład pod ścianki działowe. Dlatego trzeba je usunąć w pasie o szerokość trochę większą (około 1cm) niż grubość stawianej ścianki.

Ścianka działowa na panelach mogłaby doprowadzić do zniszczenia podłogi, ponieważ drewno nie rozszerzałoby się swobodnie. Jak więc wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest wycięcie fragmentu paneli.

Jak postawić ściankę działową z karton gipsu?

Najpopularniejsze ścianki działowe powstają z niedrogiego materiału, czyli karton gipsu. Niezwykle intuicyjny i szybki w montażu, pozwala stworzyć cienkie oraz niezwykle lekkie przegrody. Jak zatem postawić ściankę działową z karton gipsu? W skrócie: pierwszy krok polega na zbudowaniu szkieletowej konstrukcji z aluminiowych lub metalowych profili. Natomiast krok drugi na zamocowaniu płyt kartonowo-gipsowych na stelażu.

Jakie płyty kartonowo-gipsowe polecamy? Do suchych pomieszczeń A (GKB), natomiast do wilgotnych H2 (GKBI). Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej ekipy montażowej, która wykona pracę szybko i bezbłędnie.

Jak postawić ściankę działową z drzwiami?

Musisz wiedzieć, że ścianki działowe mogą mieć drzwi rozwierne lub przesuwne. By wstawić te pierwsze należy zamocować wzmocnione profile UA, natomiast rozwierne wymagają właściwie dopasowanej kasety. Dzięki temu sprawnie oddzielisz pomieszczenia, wzmacniając ich izolację cieplną i akustyczną.

Jak postawić ściankę działową z betonu komórkowego?

Beton komórkowy to solidny i trwały materiał, dzięki któremu ścianki posłużą Ci znacznie dłużej. Doskonale nadaje się do stawiania ścian wewnętrznych, ale i zewnętrznych, co świadczy o jego żywotności. Skutecznie zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczeń, a przy tym odpowiednio wycisza pokoje, co przekłada się na wygodę pracowników lub innych osób przebywających wewnątrz.

Do budowania cienkich przegród polecamy płytki z betonu komórkowego o grubości do około 12 cm. Na położonym pasie izolacji na podłodze ułóż pierwszy szereg bloczków na warstwie zwykłej zaprawy cementowej o grubości około 2 cm. Pamiętaj o odpowiednim wypoziomowaniu bloczków, by nakładanie kolejnych warstw przebiegało bezproblemowo oraz o dobrym zagęszczeniu zaprawy klejowej, niezbędnej do układania następnych szeregów bloczków. I w przypadku stawiania ścianek działowych z betonu komórkowego warto skorzystać z usług profesjonalnej ekipy.

Stawianie ścianki działowej – cena

Ile zapłacisz za postawienie ścianki działowej? Szacuje się, że wykonanie ścianki o powierzchni około 10m2 kosztuje nie więcej niż 2500 zł. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która postawi ściankę działową bezbłędnie, szybko i w przyjaznej cenie. Skontaktuj się z nami – wykonamy usługę sprawnie, z dbałością o Twój budżet. Zapraszamy!