Przegląd regałów magazynowych

Czy wiesz, że sektor magazynowy prężnie rozwija się z roku na rok? Zgodnie z analizami Savills zasoby powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce osiągnęły poziom ponad 19 mln m2. Zapowiada się, że magazyny będą przepełnione towarem przez następnych kilkadziesiąt lat. By jednak skutecznie składować paczki, palety oraz pozostałe opakowania, niezbędne są nowoczesne regały magazynowe. Jaki jest ich podział? Które sprawdzą się u Ciebie? Dowiesz się z artykułu!

Meble magazynowe – główny podział

Meble magazynowe to niezbędniki umożliwiające zachowanie porządku. To właśnie dzięki nim każda paczka znajduje się na odpowiednim miejscu, a odnajdywanie poszczególnych przesyłek przebiega sprawnie i bez żadnego problemu. Musisz jednak wiedzieć, że meble magazynowe dzielą się na statyczne i dynamiczne, a każda grupa spełnia zgoła inne role. W następnej części wpisu omówimy je dokładnie!

Regały magazynowe – dynamiczne czy statyczne?

Co wyróżnia regały statyczne? Przede wszystkim stała konstrukcja, która nie zmienia położenia. Oznacza to, że zazwyczaj regały zostają przymocowane do powierzchni, nie są wyposażone w kółka. To najbardziej stabilne meble, w skład których wchodzą: regały ramowe o prostym układzie ram, paletowe do składowania palet, wspornikowe do pionowego magazynowania oraz półkowe przystosowane do mniejszych gabarytów.

A jakie są cechy regałów magazynowych dynamicznych? Zwane przesuwnymi lub przejezdnymi, zostały przystosowane do zmiany położenia. Nie przytwierdza się ich do powierzchni, to zazwyczaj meble z kółkami lub szynami. W ich skład wchodzą: regały przypływowe na modułach rolkowych, wjezdne przystosowane do częstej zmiany miejsca oraz przesuwne.

Regał metalowy magazynowy

Teraz już znasz podstawowy podział mebli magazynowych. Musisz też wiedzieć, że powstają one z przeróżnych materiałów na przykład metalu, drewna, polipropylenu lub aluminium. Dlatego każdy z łatwością dopasuje konkretny model do własnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza regały metalowe magazynowe, które wyróżnia znaczna odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym są odporne na rdzę, a to dzięki specjalnym antykorozyjnym powłokom. Regał metalowy magazynowy zda egzamin w każdym miejscu, niezależnie od zastosowania magazynu.

Regał magazynowy na kółkach

Część właścicieli magazynów stawia na regały na kółkach, które swobodnie da się przewieźć w wybrane miejsca. Ułatwia to zagospodarowanie przestrzeni, przy czym pozwala oszczędzić przestrzeń. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza regały wspornikowe przystosowane do składowania długich ładunków na przykład rur lub arkuszy blach. Do wyboru masz nawet dwustronne regały wspornikowe, dodatkowo wzmocnione powłokami lakierowanymi proszkowo lub cynkowanymi ogniowo, które są jeszcze bardziej odporne na zniszczenia.

Regały przemysłowe – a co na palety?

Jeśli chcesz skutecznie składować palety, zainwestuj w specjalne regały paletowe złożone z bocznych stojaków z belkami wzdłużnymi i poprzecznymi. To właśnie na nich dowolnie ułożysz palety z towarem. Obsługa regałów paletowych jest niezwykle intuicyjna, wykorzystuje się w tym celu wózki widłowe podnośnikowe. Na przykład regały z naszej oferty z łatwością dopasujesz do objętości i ciężaru ładunku oraz swojej przestrzeni magazynowej.

Półki magazynowe na kartony i pojemniki

Do składowania towaru w kartonach i pojemnikach idealnie nadają się klasyczne regały półkowe. Do wyboru masz zarówno statyczne regały, jak i dynamiczne, czyli z kółkami lub łożami rolkowymi, które bez problemu przewieziesz w dowolne miejsce. Dużą popularnością cieszą się metalowe półki z powłokami antykorozyjnymi odpornymi na rdzę.

 

Szafki magazynowe – gdzie kupić?

Szukasz solidnych regałów i półek do swojego magazynu? Poznaj ofertę Futere Logistic! W asortymencie znajdziesz regały półkowe, paletowe i wspornikowe wykonane z solidnych tworzyw na przykład metalu odpornego na korozję. Wszystkie są produkowane zgodnie z normami na przykład N-EN 15512, PN-EN 15095 i PN-EN 15620, co świadczy o ich bezpieczeństwie i trwałości. Zapraszamy!

Jak stawiać Ścianki Działowe?