Nasza oferta

Kompleksowa oferta w jednym miejscu

Kaseta naścienna 7,7 m

Kaseta naścienna obrotowa 4,5 m

Kaseta naścienna 5,0 m

Sprawny kontakt

Potwierdzone doświadczenie

Gwarancja jakości

Kaseta naścienna

Każda hala przemysłowa, magazyn, hala produkcyjna posiada pewne niewydzielone części, w których odbywają się nieco bardziej niebezpieczne czynności. Taka strefa nie zawsze pozwala na kręcenie się tam innych pracowników, zwłaszcza tych, którzy nie są tam potrzebni do pomocy, jedynie przechodzą tamtędy lub z ciekawości zaglądają, by sprawdzić jak działa niebezpieczna maszyna. Mało co może zatrzymać ciekawego pracownika, jednak warto próbować, gdyż może to grozić krzywdą, uszczerbkiem na zdrowiu, a w przypadku bardzo niebezpiecznych maszyn, nawet utratą życia.

Jeszcze inaczej sytuacja wygląda, jeśli takie miejsce nie jest odpowiednio zabezpieczone, a pracownik przez nieuwagę znajdzie się w obszarze oddziaływania maszyny i straci zdrowie lub życie w wyniku braku odpowiedniego zabezpieczenia. Warto więc przedwcześnie pomyśleć o specjalnym zabezpieczeniu, by uniknąć tak tragicznych sytuacji.

Właściciele magazynów, prezesi dużych przedsiębiorstw i fabryk, mają wiele opcji do wyboru. Sposobów na odgrodzenie niebezpiecznego miejsca jest wiele. Przykładem są wiązane taśmy ostrzegawcze, rozkładane barierki, słupki z taśmą odgradzającą, słupki z łańcuszkami oraz kasety naścienne z taśmą ogradzającą.

Wiele osób decyduje się właśnie na kasety naścienne z taśmą ogradzającą. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zajmuje żadnego miejsca na posadzce, co niekiedy jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dość niewielkich magazynów, gdzie każda powierzchnia jest na wagę złota. Kasety naścienne z taśmą odgradzającą zajmują bardzo mało miejsce i to wyłącznie na ścianie. Nie trzeba jej non stop przesuwać, a przy okazji taśmy do nich dołączone są znacznie mocniejsze od standardowych.

Kasety naścienne z taśmami odgradzającymi montowane są na stałe. Z kolei sama taśma zwija się automatycznie, jeśli tylko drugi jej koniec nie zostanie nigdzie zaczepiony. Cały mechanizm jest niezwykle podobny do pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Zastosowane taśmy w kasetach naściennych są niezwykle trwałe, a wbudowany specjalny system hamuje taśmę, kiedy ta zbliża się do ściany, by nie wyrządziła żadnych nieoczekiwanych szkód.

Kasety naścienne skrywają w sobie taśmy w rzucających się w oczy kolorach ostrzegawczych. Pozwalają na swobodne odgrodzenie pewnego obszaru, miejsca skrajnie niebezpiecznego, które może stanowić niebywałe zagrożenie dla pracowników lub osób, które zwiedzają fabrykę, magazyn.

Kasety naścienne dostępne są w różnych opcjach montażu, w różnych kolorach i innych parametrach. Można wybierać wśród kaset montowanych za pomocą śrub, a także wśród kaset montowanych na powierzchniach szklanych, magnetycznych, mocowanych do regałów, bądź kasety montowane za pomocą specjalnym obejm – można je zamontować do słupów. Oferowane taśmy występują w wielu kolorach, jednak najpopularniejsze to ostrzegawczo czarno-żółte oraz biało-czerwone.

W naszym asortymencie znajduje się kilka kaset naściennych. Pierwszą propozycją są kasety odgradzające składające się z taśmy oraz zaczepu ściennego. Dostępne są w kolorze żółtym i czerwonym (obudowa), zaś taśmy dostępne są w kolorach czarno-żółtym oraz biało-czerwonym. Nasz asortyment to taśmy o długości ok. 7,7 m ora szerokości taśmy wynoszącej 50 mm. Obydwie oferowane kasety wyposażone zostały w system hamowania podczas zwijania, dzięki czemu plastikowy klips znajdujący się na końcu taśmy nie uszkodzi ani ściany, ani produktów znajdujących się na regałach. Waga takiego urządzenia wynosi ok. 1 kg.

Drugą ciekawą propozycją jest kaseta naścienna obrotowa. Składa się z systemu odgradzającego oraz specjalnego uchwytu na ścianę. Obudowa tej kasety jest w kolorze czarnym, zaś taśma odgradzająca jest koloru żółto-czarnego. Tego rodzaju kaseta daje możliwość obrotu taśmy odgradzającej w zakresie do 180 stopni. Taśma ta ma długość ok. 4,5 m oraz szerokość 48 mm. W standardzie dołączony jest montaż za pomocą wkrętów. Również i ta kaseta wyposażona jest w specjalny system spowalniania.

Kasety naścienne oferowane przez nasza firmę to fantastyczny sposób na skuteczne odgrodzenie dosyć niebezpiecznych miejsc, jakie mogą znajdować się na hali produkcyjnej czy na magazynie. Wszystko zależy do właściciela, jednak troska o swoich pracowników, a także szczegółowe przepisy BHP wymagają, by takie ograniczenia były. To znacznie ograniczy wypadki w pracy, pozwoli zadbać o zdrowie i życie pracowników. Choć wydawać by się mogło, że taka kaseta nie jest w stanie powstrzymać człowieka, doświadczenie pokazuje, że sam kolor taśmy działa ostrzegawczo, a w przypadku zagapienia się i zboczenia z kursu, taśma jest w stanie przytrzymać nawet dość ciężkie ciało człowieka, zahamować je, by nie wszedł w głąb ogrodzonego terenu i nie wyrządził sobie krzywdy.

Kasety naścienne Future Logistics charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Są niezwykle popularnym systemem, z którego korzysta większość profesjonalnych firm. Taśmy samozwijające są mocne, bardzo wytrzymałe, są w stanie cofnąć pracownika, który niebezpiecznie zboczy z kursu. Ponadto, kasety naścienne zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu są świetną alternatywą dla wszelkich barierek czy słupków.

Szybki kontakt

Pamiętaj! Jeżeli masz problem jesteśmy od tego, aby Ci pomóc znaleźć rozwiązanie